Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı

Mesleki Birlik ve Beraberliği, hep birlikte azimle inşa edeceğiz…

Önceliğimiz Eğitim ve Nitelikli İstihdam Kaynağı Üretmek.

Ülkemizde Otomotiv Satış Sonrası Hizmetler alanında faaliyet gösteren 120 Bin KOBİ, bir çok marka, firma, bayi teşkilatı ile birlikte 500 Bin meslek mensubumuz, çalışanımız, işgörenimiz, emekçi kardeşimiz mevcut. 23 Milyon’a varan Motorlu Kara Taşıtlarına hizmet veren camiamızda, Sinop, Samsun, Ordu, Amasya, Tokat, Çorum illerimizi kapsayan BÖLGE DERNEĞİ’miz vasıtasıyla kayıtlı iş gücümüzü, pazarımız, ekonomik ve ticari rekabet gücümüzü, sürdürülebilir kalkınmamızı gelin hep birlikte inşa edelim. ” Hepimizin çözüm bekleyen ortak sorunları belli. Ancak sorunların çözümünde mesleki birlik ve beraberliğimizin yanı sıra toplumsal dayanışmanın önemi çok büyük. Bizlerde derneğimiz ve bağlı bulunduğumuz Tüm Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu TOBFED ile birlikte Orta Karadeniz teşkilatımızın gücünü, azmini ortaya koyarak, projelerimizi gerçekleştirmedeki hırsımızı ortaya koyalım. “

Küçük ve Orta ölçekli işletmelerimizin bünyemizdeki, stratejik işbirliği yapmakta olduğumuz, markalarla birlikte ticari iş bağlantılarımız işletmelerimizi iş akışı sağlarken, iş gücümüzü, istihdamımızı kayıt altına almak, mesleki yeterlilik belgeleri ile iş görenlerimizi, işe vakıf hale getirmek, yasal ve sosyal statülerini güçlendirmek, doğru ürün ile doğru işler yapmalarını sağlayalım. Devletimizin ve Hükümetimizin Milli İstihdam Seferliği kapsamında, yeni iş gücü alanları açalım bunları doğru bir şekilde yönetelim ve yönlendirelim. Sosyal Projelerdeki çözüm ortaklığımız ile Kadın Girişimcilerimizi ve Nitelikli Ara Eleman İhtiyaçlarımızı Eğitim Akademilerimiz vasıtasıyla tamamlayalım.Orta Karadeniz Bölgemizin ekonomisine ve istihdamı katkı sağlayarak, toplumsal refahımızı ve yaşam kalitemizi de yükseltelim.

İşletmelerimiz rekabet güçlerini etkileyen, merdiven altı diye tabir ederek kabullenmeyi ve mazerete sığınmayı, kendimizi zorda olsa kabullendirdiğimiz kayıt dışı işletmeleri, istihdamları sektörümüze kazanalım, birlik ve beraberlik içerisinde eşit şartlarda ticari ve ekonomik işlerimizi organize edelim. Otomotiv Satış Sonrası alanında araç sahiplerimizi, potansiyel müşterilerimizi bilinçlendirmek için el birliği ile organizasyonlar yapalım. Doğruları anlatalım. Yanlışların zararlarını ve gelecekteki tehlikeleri göz önüne koyalım. Empati kurmalarını isteyelim. Farkındalık yaratalım. Herkesin her konuda internet mecraları dolayısıyla gelişen teknoloji ile anında bilgisi olduğunu düşünmeyelim. Aslında bunun bilgi değil bir fikir olabileceğini ve ihtiyaç duydukları hizmet ve ürünle ilgili bizlere ihtiyaçlarının olduğunu, mesleklerimizin ulusal standartlarının bulunduğunu, uzun yıllardır edindiğimiz tecrübeyi ön plana koyalım.

Birlikteliğimiz ile sektörel tüm gelişmeleri, yenilikleri, AR-GE faaliyetlerini, eğitim organizasyonlarını, devlet teşviklerini, rekabetimizin korunmasını, yasal mevzuat ve çerçevelerdeki sorunların çözümünü, pazar payımızın artırılmasına yönelik iş planlarımızı, amaç ve hedeflerimiz doğrultusunda en kıymetli varlığın insan varlığı ve sağlığı olduğunun bilinciyle nitelikli istihdama yön vermeyi, işsiz gençlerimizi meslek sahibi yapmayı, geleceğimiz sahip çıkabilmek adına Geri Dönüşüm Projeleri gerçekleştirelim.

“Söylenmeden yapılması gerekenleri fark edip yerine getiren bir yönetim, sizde de saygıyla birleşen bir güven oluşturmaz mı? Siz de böyle bir yönetim altında üzerinize düşeni, size söylenmeden yapmaya gönüllü olmaz mısınız?”

Fatih KANKURDAN

SAMBDER Yönetim Kurulu Başkanı